Šatník třikrát jinak

Date:

Plánujeme rekonstrukci staršího domu a chtěli bychom docílit, aby nebyl přeplněný nábytkem, tedy minimalizovat počet všech skříní a stěnových sestav. Chtěli bychom vybudovat samostatný šatník. Jsme čtyřčlenná rodina a neumíme se rozhodnout, zda naplánovat jeden velký šatník a jak velký prostor mu v rámci dispozice vyčlenit nebo raději dvě tři šatní skříně? Magda A.

Máte na výběr tři možnosti – samostatný šatník, šatník, kterému vyčleníte část ve větší místnosti nebo šatní skříň.

1 Samostatný šatník

Samostatný šatník je aktuální trend a běžně se s ním počítá už v projektech novostaveb. Vůbec nemusí mít rozměry jednopokojového bytu jako luxusní šatníky celebrit. Pokud do něj plánujete uložit i oblečení svých ratolestí, později budete považovat takové spojení za nepraktické.

Pokud vám to prostor dovolí, pro čtyřčlennou rodinu zřiďte raději dva – rodičovské a pro děti. Šatník je privátní místnost jako koupelna, proto mu svědčí místo u ložnice, dětského pokojíčku, koupelny, v chodbě, kam mají návštěvy omezený vstup. Velkolepý šatník od Poliform (na obrázku) může být pro vás inspirací, jak využít prostor i ve středu místnosti. Zasklená skříň neubírá světlo, zároveň nabízí velký úložný prostor. Zvláště ženy si rády vystaví na odiv své kousky. Nabízí Hollex.

Modern house interior

šatník
Foto Hollex
2 Šatník jako část místnosti

Postačí, když šatníku vyčleníte část větší místnosti. Je jedno, jaký bude mít váš šatník tvar, zda čtvercový, podlouhlý, nebo do tvaru L, rozhodující je jeho úložný systém. Oblečení v něm by mělo být volně a přehledně uloženo a zavěšeno tak, abyste si rychle pohledem našli to, co právě potřebujete.

Neměly by chybět policové systémy s různou hloubkou, hlouběji na věšení, mělčí na ukládání. Podle zkušeností výrobců je ideální rozdělení místa v šatníku na věšení a ukládání přibližně na polovinu. Součástí policového systému mohou být i zásuvky, výhodnější je, jsou-li řešeny formou samostatného zásuvkového kontejneru. Stejně jako v šatní skříních, i zde se uplatní různé doplňky jako šatní tyče, výsuvné drátěné koše, speciální zásuvky na prádlo, kapesníky, výsuvné věšáky na kalhoty, kravaty, šátky.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Profesionální úklidová firma vám zajistí dokonalý a důkladný úklid kanceláře

Úklid kanceláří a jiných společných prostor patří mezi hlavní...

Syntetické spinely, v čem se liší od přírodních?

Přírodní spinely se mohou pyšnit zcela unikátním půvabem. Není...

Víte, jaké stěny zvolit do dětského pokoje?

Vytvořte svým dětem bezpečný a inspirativní prostor. Nevyhnete se...

Kreativní úpravy stěn, které vnesou do obývacího pokoje jedinečnou atmosféru

Současným trendem jsou kreativní úpravy stěn, ze kterých vyzařuje...