Pracovní koutek v obýváku

Date:

I práce z domova vyžaduje vhodný prostor pro práci. Co však v případě, že se v bytě volný prostor na pracovnu nenachází a je třeba ji „natlačit“ do obývacího pokoje? Možností je hned několik.

Od začátku roku pracuji z domova (zatím jen v provizorních podmínkách na stole v kuchyni) a urgentně potřebuji svůj prostor. Nic velkého – jen psací stůl, protože pracuji na notebooku, a pár polic na odkládání dokumentů. Nikde v bytě však k tomu není prostor. Nakonec to „vyhrál“ obývací pokoj, protože v létě, kdy budou mít děti ve škole prázdniny, se ho chystáme kompletně předělat. Máte nějaký tip, jak a kam vtěsnat moji pracovnu? Obývací pokoj má rozměr 8,5 × 4 m se vstupem na balkon. Ľubka D., Ružomberok

Pokud doma pracujete 7 – 8 hodin denně, potřebujete pro svou činnost skutečně prvotřídní podmínky, co se prostoru, prostředí i ergonomie týče. Jinak by o sobě dala krční páteř okamžitě vědět. Jelikož vás doma čeká rekonstrukce, v podstatě máte ideální možnost vytvořit si pracovní koutek snů.

Pracovní koutek

Možností máte hned několik. Všechny z nich si nakreslete na papír a vyberte vítěze.

Jednou z nich je nechat si stůl vyrobit na míru tak, aby byl součástí nového nábytku. Ať už viditelnou nebo skrytou. Pokud vám nebude pohled na něj překážet při večerním relaxu, nechte si zhotovit policovou sestavu na knihy, která bude stát po stranách stolu a dělat mu jakousi kulisu od podlahy po strop. Ideální bude, pokud na to vyčleníte zeď po pravé nebo levé straně od sedací soupravy. Takový koutek dodá obýváku atmosféru a díky bohaté knihovně vytvoří zátiší, ve kterém pracovní stolek zanikne.

Woman working from home

home office
Foto Mertio
Druhou možností je skrýt pracovní stůl do skříně nebo za posuvné dveře. Stačí, když výrobu obývací stěny zadáte truhláři, ten ji zmistruje přesně podle vašich prostorových možností a jednotlivé části spolu budou vytvářet harmonický celek. Otevřené police na dekorace, televizní stěna a na první pohled skříň, ve které se bude nacházet „zeštíhlený“ psací stůl. Jeho výšku zachovejte standardní, ale pokud pracujete jen na notebooku, i hloubka kolem 40 cm bude dostačující. Takové stoly můžete připevnit na zeď, čímž odlehčíte prostor. Rovněž se může jednat o různé vyklápěcí skříňky a police, které po skončení povinností zavřete a nebudou vám ukrajovat z prostoru. Šikovně lze podle potřeby rozšířit i prostor pod parapetní deskou.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Stěhování bytů: Když potřebujete pohodlí a rozumné ceny

Stěhování – slovo, které může vyvolat vzrušení a obavy...

Na co si dát pozor při výběru správné střešní krytiny pro vaši střechu?

Věděli jste, že při výběru střešní krytiny hraje roli...

Jaký tvar může mít střecha domu

Jednou z nejdůležitějších otázek, se kterou se musí každý...

Střecha je investice na mnoho let dopředu. Co byste měli při jejím výběru zvážit?

Střecha je velmi důležitou součástí domu. Které typy střešních...