Interiérové ​​stínění: Sluneční paprsky pod kontrolou

Date:

Sortiment stínící techniky je dnes širší než kdykoli předtím. A není se čemu divit, vždyť naše nároky na její estetiku, jakož i materiálové vlastnosti a komfortní způsoby ovládání jsou vysoké. Naštěstí, pro každého splnitelné.

Rolety nikdy neodešli…

Ty staré, neatraktivní a „vyskakovací“ před třiceti lety nahradily nové, vysoce estetické a z hlediska údržby i mimořádně praktické. Stačí si jen vybrat typ látky dle vašich preferencí. Chcete místnost jen zastínit, zcela zatemnit nebo jen jemně zmírnit intenzitu světla? Podle toho vybírejte textilii. Poptejte se také na antistatický povrch. Ten odpuzuje prach, méně se špiní, je nehořlavý a také jej poměrně snadno očistíte. Pogumované rolety zase můžete mýt. V případě římských rolet je výhodou možnost jejich praní samozřejmě v závislosti na materiálu.

rolety
Rolety VARIETA se vyrábějí z více než 300 druhů látek se třemi druhy kazet. Vhodné jsou také pro klasická střešní okna. Nabízí CLIMAX.
Sympatické roletožaluzie

Tak ty to vyhráli! Spojují v sobě totiž princip rolety, ale s funkčností žaluzie. Nuže a pokud vám už někdo vyprávěl o tom, že má doma na oknech „zebru“ nebo „rolety den a noc“, stále je řeč o tom samém. Tyto přezdívky si vysloužily díky způsobu jejich šití.

Látka je tkaná v pásech s různou hustotou systémem střídání neprůhledných a transparentních pruhů. Právě díky tomu lze regulovat přístup světla do místnosti. Díky „štíhlosti“ celého způsobu uchycení na okno se vejdou i na posuvné dveře a okna, která se při otevírání překrývají.

Unikátní Plisé a Duette

Rozdíl mezi nimi je v textilii a způsobu šití. Duette má díky vzduchovým komorám mezi pruhy látky zlepšenou tepelnou i hlukovou izolaci. Mechanika u obou druhů rolet je jinak stejná. Jak stvořené jsou do obloukových a šikmých oken. Jejich jedinečnou předností je možnost vytahovat a stahovat je směrem nahoru i dolů. Použitá textilie může být zcela průhledná, stínící nebo kombinovaná.

Photo of a young woman enjoying some alone time during her winter vacation in the mountains

interiérové ​​stínění
Skládaná látková žaluzie PLISÉ s různou propustnost světla od transparentní až po zatemňovací. Prodává CLIMAX.
Přímo z přírody

Snad nejčastější volbou jsou klasické horizontální žaluzie z hliníku. Jejich cena je přijatelná, montáž jednoduchá a možnosti regulovat propustnost světla v místnosti výborné. Konkurovat jim se ale docela úspěšně snaží dřevěné a bambusové žaluzie montované na rám okna nebo jako koruna krásy přímo nad okno. Moderní systémy jsou vybaveny brzdou, která fixuje polohu lamel v požadované výšce.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Fotovoltaika na klíč na rodinný dům – ušetřete i vaši peněženku

Nestabilita na trhu s energií může udělat pořádnou díru...

Rolety i žaluzie v létě chrání náš komfort

V zimě jsme za každý slunečný den rádi, v létě ale...

Smart LED žárovky jsou originálním doplňkem moderního domova

Osvětlení je tématem, o kterém se diskutuje už celá...

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...