Trendy v bydlení: Vánek designérského umění přímo z Milána

Date:

Festival vrcholového designérského umění a inovativních řešení pro rok 2018 máme úspěšně za sebou. Zde je několik zajímavostí, které s sebou přinesl.

Ať dýchá barvami

Energie, pozitivní emoce a kreativita. Přesně takové poselství nesou pestré barvy od pronikavé modré přes šťavnatou oranžovou, dívčí růžovou, ale také jasně žlutou, rafinovanou fialovou či uklidňující zelenou… A že s nimi designéři nešetřili. Barevné kuchyně, pohovky i křesla, výrazné doplňky s oblibou kombinované s dominantními, již na první pohled luxusními celoplošnými tapetami na stěnách.

trendy v bydlení
Foto Missonihome
Čistota linií a hravá spojení

Koupelna už dávno není jen místem hygieny. Naopak často v ní denně trávíme více než hodinu, a to hlavně večer, kdy během teplé koupele relaxujeme. Je proto důležité, aby byla nejen praktická a pohodlná, ale také příjemná na pohled. Hladké minimalistické povrchy a tvary jsou vyváženy výraznou sanitou, která se stala jakýmsi designovým šperkem toalet a koupelen. Jednobarevné obklady, ale také police či obrazy jsou nezbytností, pokud chcete kráčet s dobou.

Vítej, mramor a technický kámen

Zřejmě jde o novodobou nebo spíše staronovou vášeň designérů snad všech světových značek. Zalíbení v nich našli návrháři kuchyní, nábytku, svítidel i doplňků. Od židlí, jídelních stolů přes konferenční až po noční stolky. Jednoduše mramor nebo jeho finančně dostupnější verzi, tedy technický kámen najdete opravdu všude. A to je dobře! Oba jsou přece nádherné a bez ohledu na to, zda upřednostníte jejich kombinaci se dřevem, kovem nebo lakovaným povrchem, styl místnosti povznesou o několik levelů výše.

Woman working on computer in her home office during pandemic quarantine.

Tradiční dřevo v moderním kontextu

Dřevo by klidně mohlo být synonymem útulnosti, speciálně v kuchyni. Asi proto se v ní opět často objevuje ve své přirozené kráse bez jakýchkoli vylepšení. Praskliny a přiznání kresby mu přidává na hodnotě. Z minulých let pokračuje spojení světlého dřeva s černou a šedou barvou i lakovanými skříňkami. Štafetu se snaží probrat výrazné marocké a jiné ručně malované obklady. Současnost tradičním materiálům má dodat sklo, které je často použito jako boční noha poloostrůvku, nebo spodní díl – sokl.


Portál Livli.cz vám poradí s váběrem nového nábytku a dekorací do bytu.


pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Jaký tvar může mít střecha domu

Jednou z nejdůležitějších otázek, se kterou se musí každý...

Střecha je investice na mnoho let dopředu. Co byste měli při jejím výběru zvážit?

Střecha je velmi důležitou součástí domu. Které typy střešních...

Tipy pro moderní styl bydlení pro jednotlivé místnosti domácnosti

Moderní styl bydlení se stává čím dál tím populárnějším...

Matrace by měla být za každých okolností kvalitní

Matrace by měla být za jakýchkoliv okolností kvalitní. Sama jsem...