Trendy v bydlení: Vánek designérského umění přímo z Milána

Date:

Festival vrcholového designérského umění a inovativních řešení pro rok 2018 máme úspěšně za sebou. Zde je několik zajímavostí, které s sebou přinesl.

Ať dýchá barvami

Energie, pozitivní emoce a kreativita. Přesně takové poselství nesou pestré barvy od pronikavé modré přes šťavnatou oranžovou, dívčí růžovou, ale také jasně žlutou, rafinovanou fialovou či uklidňující zelenou… A že s nimi designéři nešetřili. Barevné kuchyně, pohovky i křesla, výrazné doplňky s oblibou kombinované s dominantními, již na první pohled luxusními celoplošnými tapetami na stěnách.

trendy v bydlení
Foto Missonihome
Čistota linií a hravá spojení

Koupelna už dávno není jen místem hygieny. Naopak často v ní denně trávíme více než hodinu, a to hlavně večer, kdy během teplé koupele relaxujeme. Je proto důležité, aby byla nejen praktická a pohodlná, ale také příjemná na pohled. Hladké minimalistické povrchy a tvary jsou vyváženy výraznou sanitou, která se stala jakýmsi designovým šperkem toalet a koupelen. Jednobarevné obklady, ale také police či obrazy jsou nezbytností, pokud chcete kráčet s dobou.

Vítej, mramor a technický kámen

Zřejmě jde o novodobou nebo spíše staronovou vášeň designérů snad všech světových značek. Zalíbení v nich našli návrháři kuchyní, nábytku, svítidel i doplňků. Od židlí, jídelních stolů přes konferenční až po noční stolky. Jednoduše mramor nebo jeho finančně dostupnější verzi, tedy technický kámen najdete opravdu všude. A to je dobře! Oba jsou přece nádherné a bez ohledu na to, zda upřednostníte jejich kombinaci se dřevem, kovem nebo lakovaným povrchem, styl místnosti povznesou o několik levelů výše.

Woman working on computer in her home office during pandemic quarantine.

Tradiční dřevo v moderním kontextu

Dřevo by klidně mohlo být synonymem útulnosti, speciálně v kuchyni. Asi proto se v ní opět často objevuje ve své přirozené kráse bez jakýchkoli vylepšení. Praskliny a přiznání kresby mu přidává na hodnotě. Z minulých let pokračuje spojení světlého dřeva s černou a šedou barvou i lakovanými skříňkami. Štafetu se snaží probrat výrazné marocké a jiné ručně malované obklady. Současnost tradičním materiálům má dodat sklo, které je často použito jako boční noha poloostrůvku, nebo spodní díl – sokl.


Portál Livli.cz vám poradí s váběrem nového nábytku a dekorací do bytu.


pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Co je to home staging a jak vám pomůže při prodeji bytu?

Prodejte nemovitost za vyšší cenu díky home stagingu. Že...

Pracovní koutek v obýváku

I práce z domova vyžaduje vhodný prostor pro práci....

Interiérové ​​stínění: Sluneční paprsky pod kontrolou

Sortiment stínící techniky je dnes širší než kdykoli předtím....

Vybíráte okna? Tento přehled oken vám pomůže s výběrem

Správným výběrem zvýšíte komfort v bytě a výrazně snížíte...