Odemykejte bez klíčů: Elektronické přístupové systémy

Date:

Mechanické klíče jsou osvědčená klasika, ale občas s sebou přinášejí také problémy. Pokud jste někdy ztratili klíče, pak víte, že výměna zámku a všech klíčů není příjemná ani levná záležitost. Dvojnásob to platí pro domácnosti s dětmi, které často ztrácejí klíče. Potom náklady rychle narůstají a rodičům dochází trpělivost. Ale ruku na srdce, kdo z nás alespoň jednou neztratil klíč, a nebo ho alespoň nezapomněl doma?

Starosti i zbytečné náklady Vám ušetří elektronické přístupové systémy, které místo klasického klíče využívají jejich elektronickou variantu.

Nejrozšířenější jsou čipy. Jejich hlavní výhodou je okamžité vyřešení problémů se ztrátami klíčů. Ztracenému čipu můžete sami velice snadno okamžitě zrušit platnost a stejně jednoduše během pár sekund nastavit přístupová práva novému. Čipy mohou mít klasickou podobu přívěsku na klíče nebo karty, případně mohou být umístěné v plastovém náramku, což je ideální řešení například pro děti, seniory či sportovce a nebo mohou být schované v malé samolepce na mobil.

V současnosti je na vzestupu odemykání prostřednictvím aplikace ve smartphonu. Narozdíl od klíčů telefon kontrolujeme neustále a zřídka kdy jej proto zapomeneme doma. Aplikace navíc obvykle umožňuje také snadnou správu systému a nastavování či sdílení přístupových práv.

Další variantou je odemykání dálkovým ovladačem, které je oblíbené nejen u seniorů. Pro všechny, kteří chtějí z domu odcházet s prázdnýma rukama, je pak vhodné odemykání zadáním kódu na klávesnici a nebo otiskem prstu. I v těchto případech vždy platí, že přístupová práva lze jednoduše dle potřeby nastavovat, měnit i rušit.

Většina současných systémů nevyžaduje žádné složité zásahy do dveří či stavební úpravy – nejčastěji se pouze vymění stávající zámek, zamykací vložka či dveřní kování za elektronickou variantu nebo se na zeď nainstaluje klávesnice nebo čtečka. Běžně dostupná jsou řešení s vlastním napájením, díky kterým nejsou nutné žádné rozvody kabeláží.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...

Který schodolez je ten pravý pro vás?

Schodolez, také známý jako schodový vozík nebo schodový vozíček,...

Jak zajistit dlouhou životnost komína?

Každý komín je funkční po nějakou dobu a následně...

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost