Jak vybrat relaxační křeslo

Date:

Chcete si každý den po hektickém dni dopřát pár minut pro sebe s kávou a knihou v ruce? Pak je nejvyšší čas, investovat do kvalitního relaxačního křesla.

Křeslo jako křeslo – to už dávno neplatí!

Relaxační křeslo. Vzhledem k produktům, které na nás po zadání do vyhledávače vyskočí, jde o široký pojem. Pro někoho může znamenat takové křeslo pohodlný ušák, pro někoho módní kousek nabízející nejen několik poloh, ale například i funkci masáže.

Relaxačních křesel je k dostání opravdu hodně. V tomhle ohledu záleží pouze na vašich preferencích a prostoru, který chcete vašemu novému odpočívadlu vyčlenit. Ale pokud už se bavíme o relaxačních křeslech… Ušák, díky dobré opoře zad hlavy i rukou, skvěle poslouží jak ke čtení, tak i k prostému odpočinku. Nevýhodou ušáků však bývá jejich větší velikost, a proto si jej nemůžou dovolit zejména majitelé menších bytů.

Pokud hledáte křeslo určené pouze na odpočinek a relaxaci, dejte přednost takovým, u kterých bude úhel mezi opěrkou a sedákem větší než 90 stupňů, jak to bývá zpravidla u židlí či pracovních křesel. Opravdový komfort vám nabídnou křesla s ještě větším záklonem. Aby pro vás však sezení, nebo téměř ležení, v takovém křesle bylo ještě stále pohodlné, nezapomeňte ani na podpěru nohou, která je však většinou součástí takových křesel. Pokud ne, můžete si k nim dokoupit vhodný taburet či podnožku. Vše pro relaxaci najdete v Asku. A nyní můžete uplatnit výhodný Asko slevový kupon.

Co říkáte na masážní křesla?

Celý den sedíte u počítače, potom si zajdete vyřídit běžné pochůzky, nakonec si dáte hodinku ve fitness a domů přijdete úplně vyčerpaní. Co si takhle odpočinout v pohodlném relaxačním křesle s několika funkcemi navíc? Elektrické masážní křeslo je skvělou investicí pro ty, kteří milují masáže. Samozřejmě. Ruce šikovného maséra nenahradí, ale určitě uvolní ztuhlou krční páteř a bolavá bedra. Již obyčejná masážní křesla zvládnou dobře namasírovat záda, oblast stehen, hýždí a nohou. U masážních křesel si dejte pozor zejména na to, aby byla potažená kůží. U umělé koženky totiž velice lehce, zvláště v letních měsících, dochází k nepříjemnému pocení. Pokud po masáži netoužíte, můžete i tak zvolit komfortnější variantu v podobě relaxačního polohovacího křesla. Díky elektrickému polohování, které nevyžaduje žádné větší úsilí, je tento typ křesel velice oblíbený u seniorů či osob se sníženou pohyblivostí.

Vybírejte podle materiálu a barev

Dnes jsou k dostání křesla v různých tvarech, velikostí, barev a materiálů. Co člověk, to jiný vkus. Proto se výrobci předhání s nabídkou svých produktů. K dostání jsou křesla moderní, designové, vintage, retro – ať si vyberete ten či onen styl, jistě nebudete zklamaní. Ovšem designová stránka není všechno. Než si svůj kousek odpočinku odvezete domů, je dobré si jej předem vyzkoušet. Pro jednoho může být křeslo příliš měkké, druhému se z něj bude špatně vstávat a pro třetího bude mít špatný úhel opěrky. Abyste předešli těmto nepříjemnostem, vyzkoušejte raději více typů křesel. Z toho pravého se vám nakonec už nebude chtít ani stoupat.

Jak dekorovat prostor kolem relaxačního křesla?

Relaxační křeslo se velmi rychle stane prostorem, kde budete trávit volný čas. Naučíte se zde odpočívat, číst si, hledat na internetu. Pro maminky se ušák stane místem, kde budou mazlit své ratolesti a číst jim knížky. Proto je dobré, tento prostor opatřit kvalitním osvětlením. Skvělou volbou budou volně stojící lampy s možností stmívání. Určitě doporučujeme ty modely, které mají nastavitelnou lampičku pro čtení.

Hodit se budou také ke křeslu pletené plédy, deky, polštářky nebo kožešiny. Ty především v chladnějším období poskytnou příjemné teplo a celý prostor krásně zútulní. Doplňky můžete vybírat na 4home, kde nyní můžete uplatnit akční 4home slevový kód.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Srovnání spotřebitelských cen 2015-2022: Česko vs. Finsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky ve...

Finská sauna pro 2 osoby: Kde si ji zakoupit?

V severských zemích jako je Finsko nebo Norsko je saunování...

Plazmová řezačka aneb kde tohle zařízení zakoupit?

Český národ je podle mnohých plný domácích kutilů, kteří...

3 věci, na které byste neměli využít půjčku

Půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. I když...