Strojní čištění odpadů

Date:

Ucpaný odpad v domácnosti je nepříjemnou a zároveň ne úplně neobvyklou záležitostí. Mnohdy stačí pro jeho uvolnění chemie, která rozpustí ucpávku. Jindy postačí obyčejný zvon, který potrubí opět zprůchodní. V případě, že je ucpání větší, je třeba využít jinou techniku. Dříve se hojně používalo takzvané instalatérské pero nebo také instalatérská pružina. V současnosti je jedním z neúčinnějších řešení strojní čištění odpadů.

V těžko dostupných místech nebo při silném zanešení se používá takzvaná motorová fréza. Čištění probíhá za pomoci pružného ocelového lana, které se nastaví na libovolnou délku. Na jeho konec se usazují různé čistící hlavice, které jsou tvarem uzpůsobeny podle toho, čím je potrubí ucpáno. Před samotným čištěním pak může proběhnout monitorování odpadu za pomoci šoupací nebo inspekční kamery kamery. S její pomocí je lze nahlédnou do útrob potrubí na desítky metrů. Spolehlivě tak odhalíte místo a především typ ucpání.

Motorovou frézou lze čistit:

  • Celkovou soustavu potrubí
  • Odpady umyvadel, van a sprchových koutů
  • Toalety a pisoáry
  • Domovní vpusti a technické výlevky

Strojní čištění odpadů v domácnosti je zpravidla tou nejúčinnější metodou, jak se zbavit ucpaného potrubí. Čistění tlakovou vodou není ve většině případů v domácnosti vhodné, protože by mohlo dojít k vyplavení splaškovou vodou. Navíc potrubí v domácnostech mívá menší průměry. Motorové pero je dobře přenosný a kompaktní nástroj, který je poháněný elektrickou energií. Uvnitř je na bubnu navinuto pružné ocelové lano, které se postupně odvíjí a zasouvá do potrubí. Na jeho konec se umístí speciální hlavice přesně podle typu ucpání. Motor pohání rotaci pera a hlavici na konci, která postupně odstraňuje ucpávku.

Práce s motorovou frézou není úplně jednoduchá a vyžaduje dostatek zkušeností. Spirálou lze trvale otáčet do obou směrů. Je třeba také zvolit správný průměr spirály. Rychlost otáček je až 400 za minutu. Lze použít přímý vrták pro prozkoumání potrubí, trychtýřové vrtáky pro odstranění různých ucpávek, kulový vrták pro zapletené odtoky, křížový pro chemické usazeniny a ztvrdlý materiál, listový vrták pro odstranění mastných nebo tekutých substancí a také zpětný vrták a spirálu pro vytažení předmětů.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...

Který schodolez je ten pravý pro vás?

Schodolez, také známý jako schodový vozík nebo schodový vozíček,...

Jak zajistit dlouhou životnost komína?

Každý komín je funkční po nějakou dobu a následně...

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost