Pijí žáby vodu?

Date:

Každý živočich, od mravence po slona, potřebuje ke svému přežití vodu a žáby nejsou výjimkou. Jak ale získávají potřebnou hydrataci? Je to prostřednictvím fyzického pití?

Žáby vodu nepijí. Místo toho mají jedinečnou schopnost nasávat vodu prostřednictvím své gumovité kůže procesem zvaným osmóza.

Pokud žabí kůže vyschne, může to mít fatální následky, proto musí mít žába neustále k dispozici zásobu čerstvé vody. Žábám žijícím na souši stačí mělká miska s vodou a vlhké prostředí, vodní žáby potřebují ke svému zdraví mnohem větší množství vody.   

Místo toho, aby k pití používaly ústa, mají na břiše a na spodní straně stehen oblast zvanou „pítko“ nebo „sedací vak“, která nasává vlhkost z prostředí. Každá žába chovaná v zajetí proto musí mít přístup k dostatečně široké misce s vodou, aby do ní mohla zcela ponořit břicho.   

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. 

Například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy a spoustu dalších. 

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete o tajemství horoskopu či jaký je rozdíl mezi tím co známe a tím čínským, který je jiný než náš standardní. Nebo Vás nalákáme citáty o lásce či životě?

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Přírodní materiály jsou nezastupitelnou volbou pro zahradní nábytek

Dřevěný nábytek nejenže zvýrazní elegantní vzhled prostoru pro posezení...

Moderní a odolný zahradní nábytek

Pro zařízení naší zahrady hledáme nejen praktická řešení, ale...

Zasaďte si v zahradě tis červený. Inspirujte se zajímavými kultivary

Tis červený se vyskytuje prakticky po celé Evropě, severní...

Prvotřídní zahradní technika Husqvarna s vlastním autorizovaným servisem

O pořízení zahradní techniky můžeme uvažovat z několika důvodů....