Na co si dát pozor při výběru správné střešní krytiny pro vaši střechu?

Date:

Věděli jste, že při výběru střešní krytiny hraje roli několik základních faktorů? Někoho může napadnout, že jde především o materiál, z něhož bude krytina vyrobena a jeho odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Někdo přidá ještě estetickou stránku, tedy jak bude střecha ve finále vypadat. Co vše je ale potřeba zvážit?

Už víte, jakou střešní krytinu chcete na zhotovení střechy použít?

Ne na každou střechu je možné použít každou střešní krytinu. Třeba takové střešní tašky. Ať už byste vybrali lehké nebo těžké betonové tašky, je nutné, aby byl při jejich montáži zachován minimální sklon střechy. Kupříkladu u střešní krytiny Cembrit – Anglický obdélník 600 x 300 mm, což je vláknocementová střešní krytina s povrchem v imitaci břidlice, je vhodná u střech se sklonem od 18°.

Ploché střechy mají svá specifika a je dobré se před volbou střešní krytiny i skladbou takové střechy celkově poradit s odborníky, kteří se na stavbu střech zaměřují.

Z toho plyne, že při volbě střešní krytiny je nutné zohlednit sklon střechy. Také musíme brát v potaz nosnost krovu, zvláště při rekonstruované střeše. Velký rozdíl je totiž u lehké a těžké střešní krytiny. Lehká je ta, která má hmotnost do 25 kg / m2.

Jakou velikost bude mít střešní krytina? Bude maloformátová, nebo velkoformátová? Zaměřit se ale můžete i na způsob pokládky – její náročnost, od čehož se často odvíjí i cena.

Hodí se střecha k domu a do krajiny?

Pokud budete rekonstruovat starý dům, moderní střešní krytina se k němu nebude hodit. Na druhou stranu i takové plechové krytiny už jsou mnohdy tvarovány a barevně provedeny tak, že na první pohled nepoznáte, že nejde o klasickou pálenou tašku, ale plechový velký formát střešní krytiny.

Podívejte se na nabídku od KM Beta, která je stálicí na našem trhu. V případě, že váháte, vám rádi poradí odborníci ze STAV-INVEST, střešní systémy, s.r.o.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Stěhování bytů: Když potřebujete pohodlí a rozumné ceny

Stěhování – slovo, které může vyvolat vzrušení a obavy...

Jaký tvar může mít střecha domu

Jednou z nejdůležitějších otázek, se kterou se musí každý...

Střecha je investice na mnoho let dopředu. Co byste měli při jejím výběru zvážit?

Střecha je velmi důležitou součástí domu. Které typy střešních...

Tipy pro moderní styl bydlení pro jednotlivé místnosti domácnosti

Moderní styl bydlení se stává čím dál tím populárnějším...