Jaká motorová pila je nejlepší pro běžnou práci na zahradě?

Date:

Neobejdete se bez pravidelného řezání velkých kusů dřeva? V takovém případě budete potřebovat spolehlivou motorovou pilu. Jak si ale vybrat, když na vás ve všech obchodech vyskakují desítky a desítky variant? Poradíme vám, jaký typ přináší nejlepší poměr ceny a výkonu.

Objednávejte online

V dnešní době už nemusíte objíždět všechny kamenné prodejny ve svém okolí a bloudit mezi regály. Raději si uvařte kávu, pohodlně si sedněte k počítači a mrkněte se na stránky specializovaných obchodů.

Mezi oblíbené dodavatele patří třeba obchod Dobrepilky.cz. Tito odborníci se specializují na pily Stihl. Daného výrobce vám nejspíše nemusíme představovat. Přece jen patří mezi největší hráče na našem trhu. Jaké produkty vás podrží při práci?

Dostupné i dražší modely

Nejdříve se pojďme věnovat těm z vás, kdo pouze čas od času něco nařežete na zahradě. V takovém případě je vhodná hlavně motorová pila s označením MS 180. Za cenu pouhých 7 490 Kč nabízí výkon 1,4 kW, zdvihový objem 31,8 cm krychlových a moderní úsporný motor 2-MIX. Zkrátka a dobře – ideální volba pro příležitostné řezání palivového dříví.

Potřebujete pravidelně kácet stromy a řezat velké množství palivového dříví? Pak se raději poohlédněte po pile s označením MS 391. Za cenu 19 790 Kč už dostanete znatelně vyšší výkon i řadu zajímavých funkcí. Základem všeho je výkon 3,3 kW a zdvihový objem 64,1 centimetrů krychlových.

K tomu připočtěte široký rozsah otáček, o 20 % nižší spotřebu než u srovnatelných produktů od jiných výrobců a o 50 % menší produkci zplodin.

Výše zmíněné pily představují typické zástupce a nejlépe hodnocené produkty ve svých kategoriích. Zajímá vás více? Pak se mrkněte na webové stránky pod výše vloženým odkazem a prohlédněte si jednotlivé pomocníky sami.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Dostupný smartphone s prvky vlajkové lodě. Vivo představuje nové V40 SE

Cenově dostupný smartphone nemusí trápit kompromisy. Společnost vivo na...

Moderní a odolný zahradní nábytek

Pro zařízení naší zahrady hledáme nejen praktická řešení, ale...