Izolace potrubí by měla být základ každé domácnosti

Date:

Izolace potrubí pomáhá zabraňovat ochlazování a oteplování vody v rozvodech, které jsou důsledkem působení okolních vlivů. Může k tomu tak docházet v zimních měsících, kdy teploty klesají pod bod mrazu nebo v horkém letním období, kdy teploty šplhají velmi vysoko. Izolace nám pomáhá snížit tepelné ztráty a tím tak ušetřit nemalé finanční prostředky za energie. Také se snaží regulovat klesající teplotu teplé vody a eliminovat tak riziko šíření nebezpečných chorob. Při teplotě vody kolem 25 – 45 °C dochází k největšímu riziku přemnožení bakterií a kontaminaci vody.

V čem se jednotlivé tepelné izolace liší?

Tepelná izolace potrubí na bázi EPDM odolává dlouhodobě teplotě od -125 až do 175 °C. Má velmi flexibilní vlastnosti, díky těmto vlastnostem dokáže izolovat trubky o různých průměrech. Je vysoce odolná vůči UV záření a povětrnostních vlivů. Mezi další tepelnou izolaci bychom mohli zařadit polyetylen, který má uzavřenou buněčnou strukturu, díky které má nízkou tepelnou vodivost. Tepelný rozsah se pohybuje v rozmezí – 40 až 90 °C. Polyethylen je šetrný k přírodě a 100% recyklovatelný. Další možností může být použití minerálních vláken, které jsou získávány z přírodních kamenů. Ty se po zahřátí mění do tekutého skupenství a jsou z nich tvořeny tenká vlákna, která tvoří izolaci potrubí. Minerální vlákna zaručují odolnost až do 250 °C.

Jak správně provést tepelnou izolací potrubí?

Pokud si nevíte rady jak izolace funguje a jak ji správně provést, rozhodně bude dobré poptat odborníky. Mezi ně patří například i společnost Aeroflex a.s., která vám se vším ráda poradí. V jejich sortimentu tak najdete i samotné potrubí pro různé systémy rozvodů, materiály k opláštění, technické pásky a lepidla. Najdete je na ulici Pražská 298 v Brandýsi nad Labem-Staré Boleslavi v areálu firmy AMZ, jsou zde od pondělí do pátku od 7:30 do 15:30. 

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...

Který schodolez je ten pravý pro vás?

Schodolez, také známý jako schodový vozík nebo schodový vozíček,...

Jak zajistit dlouhou životnost komína?

Každý komín je funkční po nějakou dobu a následně...

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost