Co byste měli vědět o zahradních bazénech?

Date:

Zahradní bazén je vskutku lákavý, zejména během letních veder. Investice však není malým závazkem, a proto je nezbytné před výběrem konkrétního řešení zvážit hned několik důležitých parametrů. Bazén totiž nejenže zabírá spoustu místa, ale nákladná je i instalace a případné ohřívání.

Jaký typ bazénu je nejlepší?

Bazény se dají rozdělit na vnitřní a venkovní, a ty venkovní se poté nadále dělí na zapuštěný a nadzemní. Konečné rozhodnutí mezi těmito možnostmi má obrovský vliv na požadovaný design, instalaci a provozní náklady.

Pamatujte na to, že zapuštěný zahradní bazén vyžaduje invazivnější návrh i instalaci, kdežto nadzemní není trvalým řešením, ale na druhou stranu je levnější alternativou. Zapuštěné provedení dokonale zapadne do prostředí zahrady a životnost je mnohem delší.

Jakou velikost zvolit?

Existují různé velikosti bazénů. Nicméně je nezbytné zvážit tvar a rozměry, protože od těchto parametrů se odvíjí i způsob využití. Závisí na vašich přáních a způsobu koupání i aktivitách, které chcete provozovat. Jestliže plavání berete jako cvičení, měli byste počítat s dostatečnou délkou. Pro relaxaci a ochlazení vám postačí malý bazén. Záleží i na tom, jakou částku jste ochotni investovat a jak velký pozemek máte k dispozici. Standardní rozloha zahradního bazénu je přibližně 32 m2.

Jaký tvar je ideální?

Prodejci mají k dispozici rozmanité tvary bazénů, proto zvažte jak estetické hledisko, tak výhody toho či onoho tvaru.

  • Obdélníkový s kulatými rohy: vypadá stylově a zakulacené rohy se dobře čistí, umožňuje plavání na délku.
  • Obdélníkový bazén: klasický, stylový a nadčasový, pro ty nejzarytější sportovce.
  • Kruhový či oválný bazén: ideální pro nadzemní bazény, jelikož se snadno čistí a umožňují dobrý průchod vzduchu podél bazénu.

Jestliže hledáte společnost, která se specializuje na bazény, podívejte se do nabídky společnosti Bazény Šulc. Budete nadmíru spokojeni s rozmanitostí.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Dostupný smartphone s prvky vlajkové lodě. Vivo představuje nové V40 SE

Cenově dostupný smartphone nemusí trápit kompromisy. Společnost vivo na...

Moderní a odolný zahradní nábytek

Pro zařízení naší zahrady hledáme nejen praktická řešení, ale...