Co byste měli vědět o zahradních bazénech?

Date:

Zahradní bazén je vskutku lákavý, zejména během letních veder. Investice však není malým závazkem, a proto je nezbytné před výběrem konkrétního řešení zvážit hned několik důležitých parametrů. Bazén totiž nejenže zabírá spoustu místa, ale nákladná je i instalace a případné ohřívání.

Jaký typ bazénu je nejlepší?

Bazény se dají rozdělit na vnitřní a venkovní, a ty venkovní se poté nadále dělí na zapuštěný a nadzemní. Konečné rozhodnutí mezi těmito možnostmi má obrovský vliv na požadovaný design, instalaci a provozní náklady.

Pamatujte na to, že zapuštěný zahradní bazén vyžaduje invazivnější návrh i instalaci, kdežto nadzemní není trvalým řešením, ale na druhou stranu je levnější alternativou. Zapuštěné provedení dokonale zapadne do prostředí zahrady a životnost je mnohem delší.

Jakou velikost zvolit?

Existují různé velikosti bazénů. Nicméně je nezbytné zvážit tvar a rozměry, protože od těchto parametrů se odvíjí i způsob využití. Závisí na vašich přáních a způsobu koupání i aktivitách, které chcete provozovat. Jestliže plavání berete jako cvičení, měli byste počítat s dostatečnou délkou. Pro relaxaci a ochlazení vám postačí malý bazén. Záleží i na tom, jakou částku jste ochotni investovat a jak velký pozemek máte k dispozici. Standardní rozloha zahradního bazénu je přibližně 32 m2.

Jaký tvar je ideální?

Prodejci mají k dispozici rozmanité tvary bazénů, proto zvažte jak estetické hledisko, tak výhody toho či onoho tvaru.

  • Obdélníkový s kulatými rohy: vypadá stylově a zakulacené rohy se dobře čistí, umožňuje plavání na délku.
  • Obdélníkový bazén: klasický, stylový a nadčasový, pro ty nejzarytější sportovce.
  • Kruhový či oválný bazén: ideální pro nadzemní bazény, jelikož se snadno čistí a umožňují dobrý průchod vzduchu podél bazénu.

Jestliže hledáte společnost, která se specializuje na bazény, podívejte se do nabídky společnosti Bazény Šulc. Budete nadmíru spokojeni s rozmanitostí.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...

Který schodolez je ten pravý pro vás?

Schodolez, také známý jako schodový vozík nebo schodový vozíček,...

Jak zajistit dlouhou životnost komína?

Každý komín je funkční po nějakou dobu a následně...

Prevence je klíčová: Jak zabránit vzniku sršního hnízda

Chcete se zbavit vosího nebo sršního hnízda? Deratizace Praha poskytuje efektivní služby likvidace hmyzu s důrazem na bezpečnost