Barvy patří k létu. Kterými se obklopit tuto sezónu?

Date:

K létu barvy neodmyslitelně patří. Bylo by proto hříchem neobklopit se jimi více než kdy jindy během zbývajících tří období roku.

Vzpruha mátou a mentolem

Už malé množství této barvy vyžene z místnosti nudu a jednotvárný výraz. Pokud tedy potřebujete osvěžit interiér, s nádechem zelené máty a chladivého mentolu to půjde raz dva. S tímto pastelovým odstínem je snadné i pomocí malé změny dosáhnout velkého efektu. A jde to téměř všude, protože se výborně kombinuje se spoustou dalších barev, hodí se do koupelny, kuchyně, obývacího pokoje, dětského pokoje i ložnice. Vynikne v industriálním stylu, sluší mu minimalismus a také venkovský styl.

Pokud jsou pro vás stěny namalovány v tomto odstínu stále příliš, zkuste mentol do interiéru zapracovat pomocí detailů na doplňcích a textiliích. V místnosti s přirozeným denním světlem budou doslova zářit. Nezapomeňte přidat trochu teplých akcentů, které nutně potřebuje, a tmavou barvu, která ho takříkajíc uzemní.

trendy barvy v interiéru

Interior of living room with coffee table and white armchair, home design 3d rendering

Blahodárné jako voda sama

Modré odstíny inspirované mořem nabízejí široké spektrum barev, z nichž věru nebude snadné vybrat si jen jednu. Ideální tedy bude, vytvoříte-li magické spojení mezi bledými odstíny a bohatšími tmavšími. A nemusí jít výlučně o textilie. Stále častěji se v interiérech objevují fotografie mořských zátok, obrazy podmořského světa, ale také skleněné vázy a mísy naplněné květinami či mušlemi.

Pro odvážnější bude jistě zajímavé i barevné ombré na zdi. Na paletě barev řadíme „vodní“ odstíny mezi studené barvy. Zřejmě i proto působí v interiéru tak čistě a vzdušně a výborně se kombinují se dřevem všech druhů – lakovaným i syrovým. Ať už se rozhodnete pro modré stěny, vzorované tapety nebo modré doplňky, hlavně to vše nekombinujte najednou.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Televizní stolek z masivu vydrží mnoho let a je potěšením při sledování TV

Máte rádi kvalitní vybavení, na které je spolehnutí? Raději...

Nová řada nástěnných ovladačů chytré domácnosti TILE: Kvalita a Elegance pro Váš Domov

V dnešní době, kdy se technologie neustále vyvíjí, hledáme...

Jak si vybrat a ušít záclony do bytu

Při zařizování interiéru je výběr správných záclon důležitým prvkem...

10 tipů, jak rychle a nenáročně změnit starý obývací pokoj na nový

I malé změny v dekorování interiéru dokážou prostor výrazně...