90 m² plných severského komfortu

Date:

Většina mladých lidí začíná společný život v jedno- nebo dvoupokojovém bytě, devadesát čtverečních metrů obytné plochy je z tohoto pohledu spíše výjimka. Mladému páru, zatím bezdětnému, padl do oka právě takový byt v rezidenčním komplexu.

Po vstupu do bytu se ocitnete v nestandardně prostorné chodbě, která je volně propojena se společenským prostorem orientovaným na východ. Podle současných trendů je spojen s jídelnou a kuchyní. Z chodby se vstupuje i do dvou koupelen – menšího hostitelského a většího rodinného, ​​do dětského pokoje a pracovny. Ložnice velkolepých rozměrů sousedí se společenskou zónou az ní se do ložnice i vstupuje.

Zeptali jsme se architekta Andreje Gajdoše, který byt zařizoval, a majitelů, jestli by v něm něco dispozičně změnili. Shodli se na tom, že by stálo za zvážení spojit malou koupelnu s ložnicí a vytvořit rodičovské apartmá. „Myslím, že větší koupelna postačí hostům i domácím a kdyby byla menší koupelna spojena s ložnicí, rozhodně by to byla přidaná hodnota,“ zamyslel se architekt.

byt v severském stylu
Základem celého bytu jsou béžové a šedé odstíny, které doplňuje dřevo, a pozvedají a osvěžují jejich jemné pastelové odstíny – v obýváku je to růžová a tyrkysově zelená.
Zaujal i interiér

Borise a Simonu si na první pohled získal také jednoduše, ale působivě řešený a zařízený interiér, takže ho koupili is ním. Architekt Andrej Gajdoš vstoupil do realizace prezentačního bytu v době, kdy byl jako holobyt ve standardním vybavení. To znamená, že byly provedeny podlahy, dveře a koupelny s obklady a sanitou. V tomto stadiu ještě nevěděl, kdo bude v bytě bydlet a rozhodl se ladit ho elegantně, pohodlně a jemně skandinávsky, jelikož i developer je severská společnost.

3D render of a green modern office lobby, all items in the scene are 3D

dvoupokojový byt
Materiál, který se používá do exteriéru pro obklady, použil architekt v obýváku a gravírováním v něm vytvořil zajímavější element, který jí dodal typickou atmosféru. Tentýž materiál je i na kuchyňské zástěně a pracovní desce, čímž se celý prostor propojil.
Byt je situován do ulice, odkud není velmi příznivé osvětlení, a vzhledem k tomu je laděn do světlejších a přírodních barev, pouze akcenty jsou tmavší. Dominantní je béžový odstín spolu s jemnou antracitovou, která doplňuje dřevodekor. Tuto neutrální paletu pozvedají a zároveň do ní přinášejí špetku barevné hravosti pastelové tóny růžové a tyrkysově zelené v podobě doplňků, polštářů a dekoračních předmětů.


Zajímáte se o novou kariéru? Nabídka zaměstnání poradce pro vybavení interiéru čeká právě na vás!


pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

Proč je lepší nechat výměnu bojleru na odborníkovi

Výměna bojleru je náročný úkol, který vyžaduje specifické znalosti...

Stále nejžádanější: Proč jsou linoleum, dřevěné a vinylové podlahy tak vyhledávané?

Přemýšlíte o nové podlaze a potřebujete zorientovat se v...

Televizní stolek z masivu vydrží mnoho let a je potěšením při sledování TV

Máte rádi kvalitní vybavení, na které je spolehnutí? Raději...

Nová řada nástěnných ovladačů chytré domácnosti TILE: Kvalita a Elegance pro Váš Domov

V dnešní době, kdy se technologie neustále vyvíjí, hledáme...