90 m² plných severského komfortu

Date:

Většina mladých lidí začíná společný život v jedno- nebo dvoupokojovém bytě, devadesát čtverečních metrů obytné plochy je z tohoto pohledu spíše výjimka. Mladému páru, zatím bezdětnému, padl do oka právě takový byt v rezidenčním komplexu.

Po vstupu do bytu se ocitnete v nestandardně prostorné chodbě, která je volně propojena se společenským prostorem orientovaným na východ. Podle současných trendů je spojen s jídelnou a kuchyní. Z chodby se vstupuje i do dvou koupelen – menšího hostitelského a většího rodinného, ​​do dětského pokoje a pracovny. Ložnice velkolepých rozměrů sousedí se společenskou zónou az ní se do ložnice i vstupuje.

Zeptali jsme se architekta Andreje Gajdoše, který byt zařizoval, a majitelů, jestli by v něm něco dispozičně změnili. Shodli se na tom, že by stálo za zvážení spojit malou koupelnu s ložnicí a vytvořit rodičovské apartmá. „Myslím, že větší koupelna postačí hostům i domácím a kdyby byla menší koupelna spojena s ložnicí, rozhodně by to byla přidaná hodnota,“ zamyslel se architekt.

byt v severském stylu
Základem celého bytu jsou béžové a šedé odstíny, které doplňuje dřevo, a pozvedají a osvěžují jejich jemné pastelové odstíny – v obýváku je to růžová a tyrkysově zelená.
Zaujal i interiér

Borise a Simonu si na první pohled získal také jednoduše, ale působivě řešený a zařízený interiér, takže ho koupili is ním. Architekt Andrej Gajdoš vstoupil do realizace prezentačního bytu v době, kdy byl jako holobyt ve standardním vybavení. To znamená, že byly provedeny podlahy, dveře a koupelny s obklady a sanitou. V tomto stadiu ještě nevěděl, kdo bude v bytě bydlet a rozhodl se ladit ho elegantně, pohodlně a jemně skandinávsky, jelikož i developer je severská společnost.

3D render of a green modern office lobby, all items in the scene are 3D

dvoupokojový byt
Materiál, který se používá do exteriéru pro obklady, použil architekt v obýváku a gravírováním v něm vytvořil zajímavější element, který jí dodal typickou atmosféru. Tentýž materiál je i na kuchyňské zástěně a pracovní desce, čímž se celý prostor propojil.
Byt je situován do ulice, odkud není velmi příznivé osvětlení, a vzhledem k tomu je laděn do světlejších a přírodních barev, pouze akcenty jsou tmavší. Dominantní je béžový odstín spolu s jemnou antracitovou, která doplňuje dřevodekor. Tuto neutrální paletu pozvedají a zároveň do ní přinášejí špetku barevné hravosti pastelové tóny růžové a tyrkysově zelené v podobě doplňků, polštářů a dekoračních předmětů.

pr článek

Nejnovější články

Další články autora
HOME

10 tipů, jak rychle a nenáročně změnit starý obývací pokoj na nový

I malé změny v dekorování interiéru dokážou prostor výrazně...

Barvy patří k létu. Kterými se obklopit tuto sezónu?

K létu barvy neodmyslitelně patří. Bylo by proto hříchem...

7 podlaží, 325 m² obytné plochy. Londýnský dům ve stylu retro

Sedmipodlažní rodinný dům s obytnou plochou 325 čtverečních metrů...

Rekonstrukce panelákového bytu, která dopadla nad očekávání majitelů

Děti odrostly, vylétly z domácího hnízda. V bytě najednou...